3. POKALNA TEKMA KZS Kanal na Soči

DOMEN ZIDAR JE OSVOJIL ZLATO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH KADETOV DO 52 KILOGRAMOV
ERIK REMETIČ - 3. MESTO V BORBAH
EVA KOLANDER - 3. MESTO V KATAH
KATE EKIPNO - 2. MESTO - KADETI (PATRIK, DANIEL IN DOMEN)
KATE EKIPNO - 3. MESTO - DEČKI (MARKO, UROŠ IN DENIS)
KATE EKIPNO - 3. MESTO - DEKLICE (SIMONA, EVA IN KLARA)
KENAN ISAKOVIČ - 2. MESTO V BORBAH
LUKA FERLIN JE OSVOJIL ZLATO IN LUKA PERC BRONASTO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH MLADINCEV DO 68 KILOGRAMOV
MARKO MARKULJEVIČ JE OSVOJIL BRONASTO MEDALJO V KATAH TER ZLATO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH
MLADINCI SO OSVOJILI ZLATO MEDALJO V KATAH EKIPNO
STEFAN JOKSIMOVIČ- 3. MESTO V KATAH
STEFAN JOKSIMOVIČ JE OSVOJIL ZLATO IN ŽIVOJIN BABIČ SREBRNO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH MLADINCEV DO 76 KILOGRAMOV
TADEJ KOLANDER JE OSVOJIL ZLATO IN AJDIN MUJKANOVIČ BRONASTO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH KADETOV NAD 70 KILOGRAMOV
UROŠ MARKULJEVIČ- 3. MESTO V BORBAH

V nedeljo, 25. oktobra, se je na tradicionalni lokaciji Kanala ob Soči odvijala 3. Pokalna tekma v organizaciji Karate zveze Slovenije in tehničnega organizatorja ŠD Gorica za leto 2015. Nastopilo je preko 300 tekmovalk in tekmovalcev iz 39 slovenskih klubov. Za Karate klub Trbovlje so nastopili: Eva Kolander, Klara Lesar, Simona Češarek, Laura Božjak, Tilen Grivec, Kenan Isakovič, Denis Šehič, Marko in Uroš Markuljevič, David Babič, Alen Isakovič, Daniel Iuliano, Patrik Kušter, Ervin Salkič, Domen Zidar, Tadej Kolander, Luka Ferlin, Luka Perc, Ajdin Mujkanovič, Živojin Babič, Stefan Joksimovič in Erik Remetič. Tekmovalce so vodili trenerji Edin Salkič, Maks Šmidhofer in Miha Kovačič. Vlogo sodnice je opravljala Aida Parič.

<!–more–>

S tekmovanjem so pričele mlajše kategorije v katah posamezno. Najboljše sta se odrezala Eva Kolander v kategoriji malčic in Marko Markuljevič med dečki s tretjim mestom. Tik pod odrom za zmagovalce so ostali Tilen Grivec med malčki, Simona Češarek med deklicami in Laura Božjak med mlajšimi kadetinjami. V katah ekipno je ekipa deklic v sestavi Eva, Klara in Simona osvojila tretje mesto, prav tako tretje mesto pa so med dečki osvojili Denis, Marko in Uroš. V športnih borbah so se naši mladi borci pogumno zoperstavili nasprotnikom in v dopoldanskem delu osvojili pet medalj. Marko Markuljevič je osvojil prvo mesto v kategoriji dečkov do 40 kilogramov, srebrni je bil Kenan Isakovič v kategoriji do 35 kilogramov, bronaste medalje pa so osvojili Uroš Markuljevič med dečki nad 45 kilogramov, David Babič med mlajšimi kadeti do 40 kilogramov ter Alen Isakovič do 50 kilogramov.

V popoldanskih nastopih kat posamezno smo imeli tri predstavnike. Tretje mesto je osvojil Stefan Joksimovič med mladinci, medtem ko je Patrik Kušter med kadeti ostal tik pod odrom za zmagovalce. V katah ekipno so kadeti v sestavi Daniel, Domen in Patrik osvojili drugo mesto, ekipa mladincev v sestavi Luka Ferlin, Luka Perc in Stefan Joksimovič pa je osvojila prvo mesto. Popoldanski nastopi v športnih borbah so tokrat prinesli osem medalj. Prva mesta so v svojih kategorijah osvojili Domen Zidar, Tadej Kolander, Luka Ferlin in Stefan Joksimovič. Srebrno medaljo je osvojil Živojin Babič, medtem ko so bronaste medalje osvojili Ajdin Mujkanovič, Luka Perc in Erik Remetič.

Po mnenju trenerjev je bil nastop Trboveljčanov na 3. Pokalni tekmi Karate Zveze Slovenije zelo dober. Po neuradnih podatkih smo obdržali drugo mesto v skupnem seštevku Pokalnih tekem KZS za leto 2015, kar je bil eden glavnih ciljev v koledarskem letu.

KATE POSAMEZNO:

Malčice: