MLADI TRBOVELJČANI USPEŠNI NA 2. POKALU OBČINE VELENJE

NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
A - ŠTIRI MEDALJE MLADIH TRBOVELJSKIH KARATEISTOV NA POKALU OBČINE VELENJE
B - JURE KRAJNC JE OSVOJIL SREBRNO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH NA 2. POKALU OBČINE VELENJE
C - PARIS KOČEVAR JE OSVOJILA BRONASTO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH NA 2. POKALU OBČINE VELENJE
D - LARA SALKIČ JE OSVOJILA BRONASTO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH NA 2. POKALU OBČINE VELENJE
E - KLAVDIJA KUHARIČ JE OSVOJILA BRONASTO MEDALJO V ŠPORTNIH BORBAH NA 2. POKALU OBČINE VELENJE

V soboto, 26. septembra, je Karate klub Shotokan Velenje organiziral 2. Pokal občine Velenje na katerem je nastopilo 120 tekmovalk in tekmovalcev iz 18 slovenskih klubov. Iz Trbovelj so na tekmi nastopili Paris Kočevar, Lara Salkič, Klavdija Kuharič, Jure Krajnc in Matija Trošt Čebela. Vodil jih je trener Edin Salkič, sodniško funkcijo pa je opravljala Aida Parič.

Vseh pet mladih trboveljskih karateistov se je šele v lanskem šolskem letu prvič srečalo z osnovami športnih borb in nastop na turnirju v Velenju je bil za vse razen Lare prvo tekmovanje v športnih borbah. Kljub temu se je kar štirim uspelo uvrstiti na zmagovalni oder. Srebrno medaljo je osvojil Jure Krajnc. Dekleta so poskrbela za bronaste medalje, in sicer Paris Kočevar, Lara Salkič in Klavdija Kuharič. Z nehvaležnim petim mestom se je moral zadovoljiti Matija Trošt Čebela, ki je bronasto medaljo izgubil po sodniški odločitvi. Trener Edin Salkič je bil ob koncu tekmovanja zadovoljen s prikazanim nivojem tekmovalcev in s skupno bero medalj.

Reprezentančne kandidate trboveljskega kluba čaka naslednji vikend izredno močan turnir na Reki in s tem tudi prvi pravi test pripravljenosti v novem šolskem letu. Vse, ki bi se radi vpisali v Karate klub Trbovlje vabimo, da se nam pridružijo v ponedeljek ali sredo ob 17.00 v Večnamenskem prostoru.

Dečki, 8 in 9 let, do 35 kg:
2. mesto: Jure KRAJNC
Deklice, 10 in 11 let, do 40 kg:
3. mesto: Lara SALKIČ
Deklice, 10 in 11 let, nad 40 kg:
3. mesto: Paris KOČEVAR
Mlajše kadetinje, 12 in 13 let, nad 47 kg:
3. mesto: Klavdija KUHARIČ